Co je to „hlasové vychystávání“?

 

Pokud právě zvažujete nové řešení pro Váš sklad, možná jste slyšeli o pojmech jako „vyzvednout hlasem“, „hlasově řízené skladování“ nebo „vychystávání na základě hlasu“. Přestože Vám to může znít jako rozdílná řešení, jedná se o různá pojmenování, jenž odkazují na distribuční řešení, která používají hlasovou technologii a jsou nejčastěji nazývána hlasové vychystávání (anglicky voice picking).

 

Voice picking


Hlasové vychytávání je proces vytváření přímého dialogu mezi Vašimi kriticky důležitými systémy a členy týmu pomocí nejjednodušších možných prostředků: konverzace v běžném jazyce, které používají každý den. Hlasové vychystávání eliminuje potřebu zatížení pracovníků pomocí ručních skenerů a papírů tím, že úkoly jsou předávány jednoduše pomocí headsetu. To umožňuje vychystávacím pracovníkům pohybovat se po skladu s „prázdnýma rukama“ a jejich produktivita, přesnost a bezpečnost přesto bude zvýšena. Nemluvně o nižší době zaučení či výcviku a možnosti způsobit škodu.

 

Jak to funguje

 

Při hlasovém vychystávání je pověřená osoba směřována na konkrétní místo, kde musí poskytnout sadu kontrolních čísel, jakmile dorazí. Tyto číslice potvrzují, že je vychystávač ve správné uličce a hledá správné umístění zásobníku. Po potvrzení správnosti kontrolních čísel je vychystávač vybaven plánovaným množstvím dané položky. Poté, co je potvrzeno množství vychystaných položek, dostane vychystávač další pokyny pro vychystání dalších položek nebo doručení do vychystávací zóny. Vše je provedeno tak, aby se maximálně optimalizovala efektivita, například výběrem nejkratší trasy.

 

Výhody

 

Produktivita

Práce řízená hlasem umožňuje uživatelům soustředit se na úkol, který vykonávají, a současně udržovat jejich ruce a pohled volný po celou dobu. To samozřejmě zjednodušuje fyzické pohyby tím, že jsou eliminovány potřeby manipulace se zařízeními nebo s dokumenty s instrukcemi. Po odstranění těchto překážek z vychystávacího procesu je možné dosáhnout až 35% zvýšení produktivity.

 

Přesnost

Hlasové vychystávání eliminuje rušivé vlivy, které mohou vznikat tím, že pracovníci musejí pro svou práci používat příliš mnoho nástrojů, namísto toho, aby se plně zaměřili na svůj úkol. Přesnost se zvyšuje až o 85% tím, že se snižuje pravděpodobnost chybného výběru způsobeného zanedbání ve vychystávacím procesu.

 

Bezpečnost a škody

Při manipulaci s nožem nebo při zvedání těžkého předmětu je nutné, aby vychystávač mohl snadno použít ruce. Za pomoci hlasového vychystávání má daný zaměstnanec ruce stále volné, čímž se eliminuje možnost poranění nebo způsobení škody.

 

Doba potřebná k výcviku

Protože každý úkol, který pracovník provádí, je řízen hlasem, není potřeba školit pracovníky pro čtení výtisků, používání štítků, nebo potvrzování informací pomocí klávesnice. Jakmile se zaměstnanec zúčastní jednorázového tréninku a vytvoří si hlasovou šablonu (jejíž vytvoření zabere pouhých 15 minut), celý pracovní proces je řízen krok za krokem prostřednictvím hlasových příkazů. Takto se průměr tréninku či zaškolení snižuje o 67%.

 

Spokojenost pracovníků

Využití hlasu zjednodušuje proces vychystávání a díky tomu je mnohem rychlejší a snazší pro sběratele, aby vykonávali svou práci. To se stává velmi důležitým zejména v případech, kdy jsou zaměstnanci oceňování na základě svých výsledků.

 

 

Kontakt

+420 547 243 801

Pro telefonický kontakt využijte číslo uvedené výše

E-mailem nám zašlete Vaše připomínky, dotazy a zpětnou vazbu

DATA SOFTWARE BRNO, s.r.o.

Barvičova 33/36

CZ 602 00 Brno

 

IČ: 60743590, DIČ: CZ 60743590

OR KS v Brně, oddíl C, vložka 18573

Provozovna:

Masarykova 118

CZ 664 42 Modřice